Blato, ostnaté drôty, ale najmä pohyb vo voľnej prírode – to je Reebok Spartan Race

redakcia

Spartan Race™ sú popredné svetové prekážkové preteky založené fanúšikmi extrémnych športových podujatí. Registrácia na najbližšie preteky na bratislavský Kamzík je už otvorená. Prihlásiť sa môžu muži a ženy individuálne, alebo aj v tímoch (minimálne 4 členovia). Bežať sa bude tzv. Spartan Sprint - 5 kilometrov s 15 prekážkami. Jedným z najlepších atlétov s celosvetovým uznaním je Slovák Peter Žiška, ktorý pobeží aj v Bratislave. Bratislavský Kamzík bude dejiskom pretekov 10. mája 2014.

Blato, ostnaté drôty, ale najmä pohyb vo voľnej prírode – to je Reebok Spartan Race
14. MAR 2014

Preteky boli založené v roku 2010 s jednoduchým cieľom: vytvoriť serióznu výzvu pre odhodlaných športovcov, ktorí hľadajú alternatívne vytrvalostné preteky. Tento prekážkový beh je určený na otestovanie silovej odolnosti, vytrvalosti, rýchlosti a zručnosti. „Preteky, ktoré pripravujeme na Slovensku patria medzi tie najzaujímavejšie, a to vďaka našej prírode a profilu krajiny. Potvrdili nám to aj kontrolóri kvality zo Spojených štátov. Naša krajina je prvým držiteľom licencie na preteky mimo územia USA“, vysvetľuje Jozef Červenak, koordinátor pretekov pre strednú Európu.

spartan1

Každému, kto bude mať záujem si pretek vyskúšať, sa odporúča, aby absolvoval tréningovú prípravu. Reebok Spartan Race buduje na Slovensku spoluprácu s posilňovňami a tréningovými miestami, kde budú k dispozícii certifikovaní tréneri na kvalitnú prípravu. Momentálne je jediným certifikovaným trénerom Jany Landl, ktorý začiatkom roka získal trénerskú licenciu v Londýne. „Každý, kto by chcel absolvovať kvalitnú prípravu pred Kamzíkom, sa môže zúčastniť Reebok Spartan Campu. Ten sa uskutoční od 4 – 6. apríla na Štrbskom plese,“ hovorí Jany Landl.

spartan2

Program pretekov v roku 2014:

26.4. Eplény (Maďarsko)

10.5. Kamzík (Slovensko)

31.5. – 1.6. Liberec (Česká republika)

21.6. Klinovec (Česká republika)

5.7. Valčianska dolina (Slovensko)

19.7. Krynica Jaworzyna (Poľsko)

2.8. Czobanka (Maďarsko)

16.8. Klinovec (Česká republika)

30.8. Olsztyn (Poľsko)

13.9. Donovaly (Slovensko)

27.9. Bořetice (Česká republika)

11.10. Ursynow (Poľsko)

Viac informácii a registráciu nájdete tu: http://spartanrace.sk/preteky/kamzik-slovensko-spartan-sprint-10-5-2014. Zoznam pretekov sa bude priebežne aktualizovať.

KONTAKT PRE MÉDIÁ:

Eva Sérová + 421 948 170 688; eva.serova@prbonus.sk

Spartan race™


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blato, ostnaté drôty, ale najmä pohyb vo voľnej prírode – to je Reebok Spartan Race

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1920
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.