Piliere zdravého životného štýlu. Poznáte ich?

Gemerka

Vedeli ste, že životný štýl ovplyvňuje naše zdravie až na 80 percent? Zvyšných 20 percent je daných genetikou či úrovňou lekárskej starostlivosti.

Piliere zdravého životného štýlu
3. JUL 2015

Minerálna voda Gemerka vám prináša niekoľko užitočných rád, ktoré pomôžu vrátiť vášmu telu i duši stratenú rovnováhu.

1. Vyvážená životospráva

Kvalitná, pestrá a vyvážená strava. Práve tá pozitívne ovplyvňuje nielen optimálny zdravotný stav, ale dodáva i dostatok energie. Mala by obsahovať množstvo ovocia a zeleniny. Okrem vitamínov je však potrebné do organizmu pravidelne dopĺňať i minerálne látky. Medzi tie, ktoré majú pre ľudský organizmus veľký význam, nesporne patria magnézium a vápnik. Magnézium zmierňuje bolesti hlavy, stavy podráždenia, úzkosti a napätia. Jeho efektívne vstrebávanie zabezpečuje práve vápnik. Tým najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom prijímania týchto minerálov je ich prijímanie z vody. Práve minerálna voda Gemerka poskytuje zastúpenie týchto životne dôležitých minerálov v optimálnom pomere, ktorý je 1:3 (Mg:Ca).

2. Primeraná fyzická aktivita

Pri pravidelnej fyzickej činnosti naše telo zaplavujú endorfíny, ktoré navodzujú pocit šťastia, pohody a životnej energie. Práve minerály magnézium a vápnik sú mimoriadne dôležité pre tvorbu serotonínu, nazývaného aj „hormón šťastia". Po fyzickej námahe je potrebný prísun tekutín s obsahom minerálnych látok, najmä magnézia a vápnika.

Či už preferujete aktivity na čerstvom vzduchu, alebo indoorové športy, možností je mnoho. Stačí si vybrať! Tento výber aktivity je potrebné prispôsobiť najmä fyzickým schopnostiam, ale i efektu, ktorý chcete dosiahnuť. Cvičenia, zamerané na kardio, sú ideálne na znižovanie hmotnosti. Plávanie je mimoriadne vhodné na spevnenie chrbtice. Posilňovacími cvikmi spevníte svoje telo.

3. Pravidelný odpočinok

K zotavovaniu organizmu dochádza počas spánku. Čím väčšia námaha bola vynaložená, tým kvalitnejší odpočinok je potrebný na fyzickú i psychickú regeneráciu organizmu. Potreba spánku je u jednotlivcov individuálna. Väčšina dospelých potrebuje spať denne 6 až 8 hodín.

4. Pozitívny prístup k životu

Psychická pohoda a fyzický stav sú nepochybne navzájom prepojené. Stres predstavuje silný faktor pôsobiaci na všetky oblasti nášho života. Najúčinnejším spôsobom, ako stres eliminovať, je pozitívny prístup k životu. Voľnočasové aktivity rozvíjajú našu duchovnú, umeleckú i intelektuálnu stránku. Minerály zasa pôsobia na náš organizmus upokojujúcim účinkom. Najmä magnézium pomáha vyrovnať sa s každodennou únavou a stresom, prospieva tiež ku kvalitnému spánku.

Za dodržiavanie zásad zdravého životného štýlu sa vám vaše telo odmení. Nielenže získate telesnú kondíciu a budete sa cítiť menej unavení, ale budete pôsobiť sviežo a zdravo. Doprajte si to najlepšie: životne dôležité minerály, tým najprirodzenejším spôsobom, teda pitím minerálnej vody Gemerka. 

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu! 10 krokov k pozitívnemu životu

Niet pochýb o tom, že kladný pohľad na život je základom zdravia, úspechu, šťastia a spokojnosti.

 

Tajomstvo účinného boja so stresomTajomstvo účinného boja so stresom

Stres a hektika modernej doby bezpochýb ovplyvňujú náš organizmus. Ako je možné účinným spôsobom bojovať proti stresu?

 

Zaslúžite si všetko, po čom túžite. vizualizácia vám v tom pomôžeZaslúžite si všetko, po tom túžite

Pomôže vizualizácia.


Anketa

Ktorý z pilierov zdravého životného štýlu je podľa vás najdôležitejší?

Vyvážená životospráva.
Pohyb.
Odpočinok.
Pozitívny prístup k životu.

Celkom hlasovalo: 128

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Piliere zdravého životného štýlu. Poznáte ich?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články