Relaxačná večerná joga - oddýchnite si po náročnom dni

Adela Jasenovcova

Posledná vec, na ktorú má človek chuť, keď príde unavený po práci domov, je cvičenie. Ale do pohody sa viete dať nielen oddychom, ale aj večernou jogou. Ako? Poradí Adriana Špronglová v nasledujúcom videu.

Relaxačná večerná joga - oddýchnite si po náročnom dni
Zdroj: cvičte.sk
7. JUN 2018

Prostredie

Pokojne si urobte pohodový večer. Zapáľte si sviečky, pripravte si prítmie a môžete si pustiť príjemnú aróma lampu. Po dlhom náročnom dni po strese je dobré si dať magnézium, prípadne minerálnu vodu, ktorá ho obsahuje, vhodná je napríklad Gemerka. Ľahnitee si na podložku, pokrčte kolená a dajte ich od seba. Môžete počúvať pokojnú hudbu alebo meditačnú hudbu.

Ako dýchať

Po celý čas nezabudnite dýchať. Dýchajte hlboko do celého tela, vnímajte, ako sa uvoľňujú všetky orgány tela, ako sa dych dostáva do každej bunky tela. Každý výdych odplavuje napätie preč. Uvoľňujte sa od temena hlavy cez čelo, všetky mimické vrásky, líca, uvoľnite vrchnú aj spodnú peru, jemne pootvorte ústa. Vnímajte, ako dych prúdi v tele, snažte sa oddychovať.

Ako pracovať s telom

Žiadne napätie v tvári, telo je uvoľnené. Keď idete dole s výdychom, klesajte stavec po stavci. Dlane tlačte do podložky. Žiadne napätenie v krčnej chrbtici. Ak by bolo napätie pod kolenom, treba si podložiť dekou. Nemusíte vládať po celom dni, nehnevajte sa.

Na záver

Vhodné je doplniť pitný režim dobrým bylinkovým čajom alebo kvalitnou minerálnou vodou Gemerka. Pravidelné pitie minerálnej vody Gemerka vhodne dopĺňa dennú potrebu životne dôležitých minerálov - magnézia a vápnika, tým najprirodzenejším spôsobom, v optimálnom pomere 3:1 (Ca:Mg).

Relaxačnú jogu si môžete kedykoľvek zacvičiť aj podľa videa:

A ešte si môžet zacvičiť jogu, keď ste v kacelárii.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Relaxačná večerná joga - oddýchnite si po náročnom dni

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2557
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.