Tip na cyklistické trasy na Liptove. Dávajte však pozor na medvede

Lucia

V poradí ďalší týždeň mi konečne došiel nový bicykel, tak som ho hneď išla aj vyskúšať. 

Tip na cyklistické trasy na Liptove. Dávajte však pozor na medvede
21. JUN 2015

Vybehla som zo Železnej studničky na Biely kríž. Zistila som, že bicykel je úplne super a nedá sa porovnať s mojím starým, hlavne pri jazde hore kopcom.

Skoro celý týždeň som opäť strávila na Liptove, čo som chcela využiť hlavne na jazdu na bicykli v teréne. Po rovine môžem jazdiť aj v Bratislave. Keďže sa mi nechcelo trepať z Bratislavy nový bicykel, požičala som si od sestry. Jeden z týchto dní som absolvovala trasu, ktorú považujem za jednu z mojich najobľúbenejších, preto o nej aj  niečo viac napíšem. Ide o trasu Ružomberok – Biely Potok – Vlkolínec – Vlkolínske lúky – Malinô Brdo – Hrabovo – Ružomberok. Vo Vlkolínci som už bola asi miliónkrát, ale stále sa tam rada vraciam a aj výhľad na okolité pohoria je na nezaplatenie. Ide síce o kratšiu, ale zato veľmi peknú a na určitom úseku aj dosť náročnú trasu hlavne kvôli stúpaniu do kopca. Fúkal aj dosť silný a chladný vietor, čo trošku sťažovalo cestu. Má asi okolo 16 km. Cesta viedla z centra mesta po Biely Potok, kde je odbočka na Vlkolínec, odtiaľ sa ide po asfaltke, ale stále do kopca a hlavne tesne pod Vlkolíncom je to strmšie. Dosť fuška je to z Vlkolínca na Malinô Brdo, časť cesty je neupravená a je dosť kamenistá a strmá. Z M. Brda vedie veľké množstvo trás aj vďaka bike parku. Ja osobne nemám odvahu až na také trasy, ale jedna je tam celkom zjazdná aj pre obyčajného človeka, ktorý sa nechce dolámať. Ja som si zvolila zjazdovku, ktorá vedie až do Hrabova. A z Hrabova zase do centra mesta.

Lucia cyklo vlkolínec
Vlkolínec
Lucia cyklo mapa
Cyklotrasa Ružomberok  Vlkolínec

Ďalší deň som bola na trošku dlhšej trase, ktorá má cca 36 km. Vybrala som aj s rodičmi, vyznávačmi cyklistiky. Po ceste bolo veľa lesných jahôd, takže nám cesta trvala o niečo dlhšie. Šlo sa od zimného štadióna v Ružomberku cez Biely Potok, Podsuchú až do Liptovskej Osady, čo je pomerne rovinatý terén, takže to nie je nič náročné. Z Liptovskej Osady sme odbočili na náročnejšiu časť cesty (niekoľko kilometrov sa ide stále do kopca a v dôsledku ťažby je cesta v dosť zlom stave, no na horskom bicykli to nevadí) na Škutovky, odtiaľ sme sa po lesnej ceste napojili na asfaltku, ktorá vedie zo Smrekovice a po nej na Podsuchú. Z Podsuchej opäť po tej istej trase až do Ružomberka.

Lucia cyklo škutovky
Škutovky
Lucia cyklo mapa škutovky
Cyklotrasa Ružomberok - Škutovky

K obom trasám som vybrala aj mapy, kde sú vyznačené približné trasy, kadiaľ som šla.

Ešte jedna poznámka. Ak sa vyberiete na bicykli po Liptove, treba si dávať pozor na medvede. Je zvýšený ich pohyb a to hlavne na menej frekventovaných cestách, ako napríklad na Škutovkách, kde veľa ľudí nechodí.

Mimochodom ešte spomeniem, začala som užívať aj Whey proteín. Dávam si ho po každom športovom výkone (po bicyklovaní alebo aj po cvičení vo fitcentre), tak uvidím, ako bude fungovať. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tip na cyklistické trasy na Liptove. Dávajte však pozor na medvede

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

Blog

Ďalšie články

Tréning

Ďalšie články

Výživa

Ďalšie články

Inšpirácie

Ďalšie články